Po beveik 2 metus trukusių teisminių procesų, „JurisConsultus“ sėkmingai apgynė neteisėtai atleisto darbuotojo interesus.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama 2021 m. vasario 24 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. 3K-3-25-248/2021 paliko galioti apeliacinės instancijos teismo sprendimą, kuriuo jau apeliacinės instancijos teisme darbuotojo atleidimas buvo pripažintas neteisėtu, darbuotojo naudai priteistos išmokos susijusios su neteisėtu darbo santykių nutraukimu bei patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimas. Šia nutartimi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo galutinį tašką ilgai besitęsusiame buvusio darbuotojo ir darbdavio UAB „Kautra Cargo“, kuris žiniasklaidoje buvo nušviestas dar 2019 m. pradžioje.

Neteisėtai atleistas darbuotojas į „JurisConsultus“ kreipėsi jau po nesėkmingai pasibaigusio ginčo nagrinėjimo darbo ginčų komisijoje, siekdamas gauti išsamią darbo teisės ekspertų konsultaciją dėl atleidimo teisėtumo bei tolimesnių bylinėjimosi perspektyvų. Nors šis atleidimo atvejis nebuvo įprastas ir jį sunkino tiek išsamaus reguliavimo, tiek įrodymų surinkimo galimybių stoka, tačiau darbuotojo ryžtas ir pasitikėjimas „JurisConsultus“ komandos kompetencijomis atnešė darbuotojo lūkesčius pranokusius rezultatus.

Anot ginčą iki galutinės pergalės atvedusio JurisConsultus asocijuotojo teisininko Pauliaus Žiūko, šis atvejis yra puikus pavyzdys darbdaviams, kai darbuotojo atleidimo teisėtumas gali priklausyti išimtinai nuo paties darbdavio viduje nustatytų taisyklių, tvarkų teisingumo ir išsamumo, kurios ganėtinai dažnai pamirštamos arba joms nėra skiriama pakankamai dėmesio. Tokios vidinio reguliavimo klaidos, vis dažniau atsigręžia į pačius darbdavius ir lemia skaudžias finansines pasekmes. Šio konkretaus darbuotojo neteisėto atleidimo atveju darbdaviui teko pamoka, kainavusi daugiau nei 11.000 Eur sumą.

*Asociatyvi iliustracija. Nuotrauka iš Unsplash

Daugiau naujienų

„JurisConsultus“ sėkmingai atstovavo klientą byloje dėl avanso grąžinimo pagal preliminariąją sutartį

Atstovavome atsakovą ginče dėl 60 000 EUR avanso pagal preliminariąją sutartį grąžinimo, kuomet būsimasis nekilnojamojo turto pirkėjas nesudarė pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarties. Tiek pirmosios, tiek apeliacinės instancijos teismai ieškinį atmetė.

SEMINARAS: „Kokia yra valdybos nauda verslui ir jo savininkams?“

Augant verslui svarstote, kada yra tinkamas laikas patikėti strateginius verslo sprendimus profesionalams.
Galvojate apie atsitraukimą nuo verslo?
Keliate klausimus ar norite pasisemti daugiau žinių, kaip tinkamai suformuoti valdybą, kuri padėtų verslui įgauti antrą kvėpavimą ir augti?
O gal jau esate kelyje tapti valdybos nariu?
Jurisconsultus ir GS Consult organizuojamame seminare pristatysime pagrindines valdybos narių funkcijas.
Aptarsime įmonių valdymo klausimus, remiantis ne tik gerąja praktika, bet ir atsižvelgiant į galimas rizikas ją valdant.
Šie mokymai skirti planuojantiems tapti valdybų nariais ar jau pradėjusiems šį karjeros kelią. Taip pat verslų savininkams ar organizacijų vadovams, kurie svarsto apie valdybos formavimą, jos tikrą poreikį ir nori sužinoti apie tai iš praktikų.
Grupėje bus ne daugiau nei 14 asmenų, tad turėsite pakankamai laiko drauge su lektoriais aptarti jums rūpimus klausimus, bei surasti tinkamus sprendimus pateiktoms situacijoms.

Mūsų partneriai

  • partner image
  • partner image
  • partner image
  • partner image
  • partner image