Po beveik 2 metus trukusių teisminių procesų, „JurisConsultus“ sėkmingai apgynė neteisėtai atleisto darbuotojo interesus.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama 2021 m. vasario 24 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. 3K-3-25-248/2021 paliko galioti apeliacinės instancijos teismo sprendimą, kuriuo jau apeliacinės instancijos teisme darbuotojo atleidimas buvo pripažintas neteisėtu, darbuotojo naudai priteistos išmokos susijusios su neteisėtu darbo santykių nutraukimu bei patirtų bylinėjimosi išlaidų atlyginimas. Šia nutartimi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo galutinį tašką ilgai besitęsusiame buvusio darbuotojo ir darbdavio UAB „Kautra Cargo“, kuris žiniasklaidoje buvo nušviestas dar 2019 m. pradžioje.

Neteisėtai atleistas darbuotojas į „JurisConsultus“ kreipėsi jau po nesėkmingai pasibaigusio ginčo nagrinėjimo darbo ginčų komisijoje, siekdamas gauti išsamią darbo teisės ekspertų konsultaciją dėl atleidimo teisėtumo bei tolimesnių bylinėjimosi perspektyvų. Nors šis atleidimo atvejis nebuvo įprastas ir jį sunkino tiek išsamaus reguliavimo, tiek įrodymų surinkimo galimybių stoka, tačiau darbuotojo ryžtas ir pasitikėjimas „JurisConsultus“ komandos kompetencijomis atnešė darbuotojo lūkesčius pranokusius rezultatus.

Anot ginčą iki galutinės pergalės atvedusio JurisConsultus asocijuotojo teisininko Pauliaus Žiūko, šis atvejis yra puikus pavyzdys darbdaviams, kai darbuotojo atleidimo teisėtumas gali priklausyti išimtinai nuo paties darbdavio viduje nustatytų taisyklių, tvarkų teisingumo ir išsamumo, kurios ganėtinai dažnai pamirštamos arba joms nėra skiriama pakankamai dėmesio. Tokios vidinio reguliavimo klaidos, vis dažniau atsigręžia į pačius darbdavius ir lemia skaudžias finansines pasekmes. Šio konkretaus darbuotojo neteisėto atleidimo atveju darbdaviui teko pamoka, kainavusi daugiau nei 11.000 Eur sumą.

*Asociatyvi iliustracija. Nuotrauka iš Unsplash

Daugiau naujienų

Termino palikimui priimti atnaujinimas – ką sako teismų praktika?

Priimant palikimą svarbu atkreipti dėmesį į nustatytą 3 mėn. terminą kreiptis į notarą dėl palikimo priėmimo. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių šį terminą praleidus, teismas jį gali atnaujinti, tačiau tik pripažinus minėtas priežastis svarbiomis. Apie tai, kokios aplinkybės yra laikytinos svarbiomis, sprendžiama kiekvienu atveju individualiai, tačiau Lietuvos teismai yra apžvelgę ne vieną dažnai pasitaikančią termino praleidimo situaciją.

Naujos partnerystės – BC „Jūsų Panevėžys“ bendradarbiaus su advokatų kontora „JurisConsultus“

Krepšinio klubas „Jūsų Panevėžys“ kuria komandą ne tik krepšinio aikštelėje, tačiau ir šalia jos. Komanda artėjančiame sezone bendradarbiaus su advokatų kontora „JurisConsultus“.

Mūsų partneriai

  • partner image
  • partner image
  • partner image
  • partner image
  • partner image